افزایش سایز آلت تناسلی

دکتر محمد رنجبری
دکتر محمد رنجبری

افزایش سایز آلت تناسلی

گاهی اوقات کوچک بودن سایز آلت تناسلی مردان باعث بروز مشکلات روحی و روانی و کاهش اعتماد به نفس آنها می شود. ذکر این نکته در ابتدا ضروری می باشد که اندازه آلت تناسلی عامل تاثیرگذاری در کیفیت رابطه جنسی نخواهد بود. اما همچنان با تبلیغات گسترده افزایش سایز آلت مواجه می باشیم و بسیاری از افرادی که دارای مشکل کوچکی طول آلت هستند بیشتر به سمت مصرف قرص و داروهای مختلفی می روند. آیا افزایش طول آلت جنسی ممکن است؟ و  اینکه داروها تا چه اندازه می تواند در افزایش سایز آلت تناسلی مردان موثر باشد؟ چه عوارضی ممکن است بعد از مصرف این داروها به وجود آید؟

اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان

اکثر اوقات والدین با مراجعه به متخصص اورولوژی از کوچک بودن اندازه آلت پسرشان از حالت طبیعی شکایت دارند. مشکل از آنجا آغاز می شود که اندازه طول آلت را مقایسه می کنند. در اینجا می توان به بیان دو مساله پرداخت. همان طور که بیان شد یک مساله همان تفاوت های بین فردی می باشد. اندازه آلت هیچ دو نفری هم اندازه هم نمی باشد ضمن اینکه این تفاوت در رشد آلت هم وجود دارد. یک دوره تقریبا چند ماهه بین 6 ماه تا حداکثر 12 ماه بعد از تولد وجود دارد که اندازه آلت به صورت صعودی رشد می کند و بعد از یک سالگی تا نزدیک سن بلوغ روند رشد آلت بسیار  آهسته می شود. در دوره میانه بلوغ دوباره رشد شروع می شود بنابراین مشاهده می شود آلت تناسلی یک بچه 7 ساله و یک بچه 4 ساله و یک بچه 10 ساله ممکن است در حد دو یا سه میلی متر تفاوت داشته باشد و حداکثر رشد آلت در همان مراحل میانه بلوغ پسران رخ می دهد.

نکته مهم دیگر که باید به آن توجه شود وجود چربی زیر شکمی و شیوع بالای چاقی وافزایش وزن کودکان است. این مشکل با مخفی شدن آلت درچربی زیر شکم خود را نشان می دهد و امروزه شایع ترین دلیل مراجعه کودکان برای کاهش اندازه آلت می باشد.

اندازه گیری آلت تناسلی مردان

گاهی اوقات اندازه گیری آلت هم ایجاد مشکل می کند یعنی اندازه گیری آلت تناسلی در آقایان به این صورت نیست که مقداری را که دیده می شود تخمین زده شود آلت تناسلی یک عضوی است که از ریشه آلت (که زیر استخوان آنه که یکی از استخوان های لگنی است ) تا نوک آلت ، اندازه آلت محسوب می شود. پس این اندازه ایی است که در جداول اندازه گیری سایز آلت وجود دارد نه آن چیزی که به عینه دیده می شود. بنابراین والدینی برای اندازه گیری دقیق اندازه آلت باید به متخصص مراجعه کنند یا اینکه باید کاملا انگشت خود را روی چربی زیر شکم قرار داده و هل بدهند تا جایی که استخوان حس شود و بعد نوک آلت را در حالت کشیده قرار گیرد بنابراین فاصله بین این دو نقطه اندازه آلت می باشد.

تاثیر دارو بر افزایش سایز آلت تناسلی

همواره این سوال برای افرادی که مشکل کوچکی آلت تناسلی دارند پیش می آید که داروی افزایش سایز آلت چیست یا بهترین قرص افزایش طول آلت تناسلی چه می باشد؟

در رابطه با  تاثیر داروها در افزایش سایز آلت تناسلی  باید این نکته را در نظر داشت که به طور اصولی اندازه هیچ عضوی با مصرف دارو به صورت تکی افزایش پیدا نمی کند. اما معروف ترین داروهایی که ممکن است شاهد تبلیغات آن باشیم داروهای هورمونی مردانه مانند تستسترون می باشد اما مساله اصلی این است که تستسترون قبل از بلوغ اندازه آلت را افزایش می دهد. یعنی اگر به یک پسر نابالغ تستسترون داده شود اندازه آلتش بزرگ می شود و بعد از  بلوغ مطمئنا هیچ تاثیری ندارد. اما این افزایش تا حداکثر ظرفیت ژنتیکی صورت می گیرد. یعنی اگر یک پسر بچه 10 ساله هورمون تستسترون دریافت کند آلتش همان میزان رشد می کند که قرار بود در سن 18 سالگی رشد کند. اما دریافت این هورمون قبل از بلوغ عوارضی مانند بلوغ زودرس را ایجاد می کند بنابراین برای رشد آلت جایی ندارد و فقط در صورت صلاح دید پزشک متخصص و موارد پزشکی انجام می شود.

نتیجه گیری

به طور کلی اندازه آلت تناسلی هم مانند اندازه دیگر اندام های بدن، در یک طیف طبیعی تعریف می شود یعنی یک عدد مطلقی برای اندازه آن وجود ندارد. تفاوت های بین فردی و تفاوت های بین نژادی بسیاری ممکن است وجود داشته باشد. توجه به این که تفاوت بین فردی بسیار زیادی وجود دارد، باعث می شود مقداری از قضاوت ها راجع به اندازه های آلت کمتر شود.

به طور کلی هیچ دارویی نمی تواند در بزرگ کردن سایز آلت تناسلی موثر باشد اما در موارد خاص پزشکی و با صلاح دید پزشک و فقط قبل از دوره بلوغ، داروی هورمون جنسی مردانه می تواند تا حد مشخصی در افزایش سایز آلت اثر بگذارد.

آخرین نوشته ها

مطالب تصادفی

مطالب بیشتر